Абсцес — інфекційне захворювання тканин рота, обличчя, щелепи або навіть горла. Характеризується дуже сильними болями і неприємними наслідками. Абсцес зуба може навіть нести загрозу життю, якщо не проводити лікування.

Абсцес розвивається при попаданні бактерій в пульпу зуба, далі проникаючи в його корінь. Запальний процес призводить до розпухання тканин і появі гною. Не пролікована інфекція потраплятиме від зубних каналів до інших частин тіла.

Причини абсцесу зуба

Головні причини — це гінгівіт і періодонтит, глибокий карієс, травми зуба, занесені інфекції під час попереднього лікування, хронічні захворювання.

Кожен, у кого тріснув зуб, з’явилися глибокі порожнини, оголилися корені, знаходиться в зоні ризику роздобути абсцес. Регулярне відвідування стоматолога в цьому плані є дуже важливим, так як не вилікуваний карієс — одна з найголовніших причин запалення тканин ротової порожнини.

Діабетики та люди, які страждають імунними захворюваннями, також схильні до вищого ризику захворіти абсцесом.

Симптоми зубного абсцесу

  • Захворювання починає розвиватися в одному зубі, але може перейти і на сусідні;
  • Гострий, пульсуючий і ниючий зубний біль;
  • Гіркий присмак у роті і неприємний запах;
  • Загальна слабкість організму, головні болі;
  • Підвищена чутливість зубів;
  • Запалення ясен і утворення гнійного процесу;
  • Збільшення лімфатичних вузлів в області шиї;
  • З поглибленням інфекції з’явиться нудота, блювота і жар.

Лікування абсцесу зуба

Лікування зубів при абсцесі потрібно проводити негайно. Навіть якщо запалена область розсмоктується, розрив лопається, гній випливає та біль припиняється, професійне лікування зубів все ще необхідно.

Методи лікування наступні: своєчасне лікування карієсу і травм зуба, прийом антибіотиків, полоскання ротової порожнини теплою водою з сіллю, знеболюючі препарати, лікування зубних каналів, видалення зуба у разі неефективності лікування каналів. Якщо абсцес дійшов до дна ротової порожнини і шиї, буде необхідне операційне втручання.

Recommended Posts