Зуби мудрості досить часто викликають певного роду проблеми: сильно болять, коли ростуть, мають складне положення, викривлені кореневі канали, які важко якісно запломбувати. Складність також в їх розташуванні в зубному ряду, якщо пацієнт не в силах вільно широко відкрити рот.

У зв’язку з цим у багатьох виникає питання лікувати або видаляти зуби мудрості? Видалити можна завжди, давайте розглянемо найпоширеніші ситуації, в яких показано лікування зубів мудрості.

Стоматологія KatanDent в Дніпрі гарантує грамотне лікування зубів, не дивлячись на їх складну анатомічну будову. Але, слід розуміти, що лікування зубів мудрості більш трудомістке і вимагає великих витрат часу і коштів.

Передумови до збереження зубів мудрості:

Зуб мудрості потрібен для протезування. Така необхідність виникає, якщо в зубному ряду поруч немає сімки, або відразу шестірки та сімки, або ж вони незабаром будуть підлягати видаленню. У таких випадках незнімне протезування зубів буде можливо тільки за умови збереженої вісімки.

У зуба мудрості є антагоніст, він бере участь у жуванні і правильно розташований в зубному ряду. Так, для нижнього правого зуба мудрості антагоністом буде верхній правий, з яким відбувається змикання. Видалення одного з них спровокує висунення іншого із щелепи і подальші проблеми. Правильно розташований зуб мудрості також не варто видаляти, за винятком ситуації, якщо його якісне лікування утруднено.

Пульпіт зуба мудрості. При пульпіті показано пломбування кореневих каналів. Якщо зубні канали добре прохідні, їх можна лікувати.

Лікування періодонтиту і лікування кісти зуба мудрості. Ці процедури також здійсненні за умови прохідності каналів зуба. Також потрібно враховувати і доцільність збереження. Лікування тривале, кілька місяців, з багаторазовим відвідуванням стомат центру.

У будь-якому випадку вирішувати питання лікувати або видаляти зуби мудрості, необхідно разом зі стоматологом, який розповість про всі плюси, мінуси і наслідки видалення або збереження зубів.

Recommended Posts