Вініри — це спеціальні пластини, які заміщають зовнішній шар зубів. Вони служать для відновлення кольору і форми одного або декількох зубів. Їх використовують для реставрації передніх зубів лінії посмішки.

Вініри також приховують зубні дефекти, темні плями, надколи, коректують прикус. Існують різні види вінірів.

Колір вінірів підбирається під колір зубів пацієнта, тому вони зовсім не відрізняються від натуральних. Вініри рятують в тих случаех, коли відбілювання зубів та відновлення зубів безсилі. Реставрація зубів вініровимі пластинками в гранично короткі терміни усуває навіть великі дефекти.

Види вінірів

Композитні вініри — найдоступніші. Ціна на вініри з композиту прийнятна для багатьох пацієнтів. Вони виготовляються з світлозатверждаючого композитного матеріалу. Крім цінової доступності, наступна перевага — швидкість установки. Отримати карколомну посмішку можна відразу ж після першого відвідування стоматологічного кабінету. Композитні вініри формуються безпосередньо в порожнині рота пацієнта. З недоліків, якість композитних вінірів багато в чому залежить від кваліфікації лікаря, адже їх виготовлення відбувається вручну. Термін їх служби може становити 5-7 років, але при неправильному догляді, вініри можуть потемніти і втратити колишню естетику.

Керамічні вініри або порцелянові вініри. Дані види вінірів виготовляють в зуботехнічній лабораторії за попередньо зробленим зліпкам зубів. Відбувається пошаровий випал шарів порцеляни. Ціни на керамічні вініри порядком вище, ніж на композитні, але це окупається їх естетичністю і терміном служби до 15 років.

Однак, і порцелянові, і композитні вініри потрібно оберігати від зайвих жувальних навантажень, щоб не стався розкол матеріалу.

Цирконієві вініри — найдорожчі та самі естетичні. Їх виробляють з оксиду цирконію. Даний матеріал надміцний, може частково пропускати світло, завдяки чому відтінок зубів максимально природній. Цирконій з часом не темніє, дуже довговічний, цирконієві вініри прослужать більше 20 років.

Всі перераховані вище види вінірів перед установкою вимагають обточування зубів. Але існують ультратонкі вініри з високоякісної кераміки, які встановлюються на зуби без обточування.

Люмініри або голлівудські вініри мають товщину не більше 0,3 мм. Виготовляються люмініри на надточному обладнанні з використанням 3D систем проектування. Установка люмінірів займає незначний час, при бажанні пацієнта їх можна легко зняти. З часом люмініри не міняють колір, мають дуже тривалий термін служби. Це кращі вініри на сьогоднішній день.

Установка вінірів — сучасний, новомодний метод корекції зубів. З їх допомогою можна зробити посмішку сліпучою, не піддаючи великий трансформації рідні зуби.

Кваліфіковані фахівці центру стоматології KatanDent обов’язково дадуть відповідь на всі Ваші запитання щодо установки вінірів, і підберуть оптимальний варіант саме для Вас.

Recommended Posts