Резорбція кістки — це процес руйнування кісткової тканини, нормальний фізіологічний процес, невід’ємна частина життєдіяльності кістки. Резорбція кісткової тканини відбувається через втрату зубів. Чому ж кістка атрофується? Причиною тому є відстутність потреби виконувати кісткою функції опори зубів. Тобто якщо видалити зуб, кістка більше не виконує його підтримку і починається деградація.

Втрати кістки можна уникнути. Імпланти зубів повноцінно замінюють собою корені зубів і перешкоджають процесу атрофії. Кістка добре зростається з имплантом, і можна буде відкушувати і прожовувати їжу як раніше. Зубні імпланти — відмінна заміна коренів і опора для коронок.

Резорбція кістки у фронтальному відділі щелепи має деякі особливості. У цьому відділі кістка тонка і розсмоктується швидше, може проявитися западання ясен. Часто ці недоліки помітні при усмішці. Імплант фронтального зуба буде опорою для коронки, перешкоджаючи атрофії. Мостовідний протез в даному випадку буде неефективним, оскільки зубна коронка матиме неприродний вигляд.

Резорбція кістки в бокових відділах щелеп. Якщо відбулася втрата бічних зубів і, як наслідок, атрофія кістки, шкіра обличчя з боків буде провалюватися, передні зуби змістяться вперед і в сторони, опустяться куточки рота. Тобто обличчя людини опуститься і зміниться буквально до невпізнання. Заміна втрачених зубів за допомогою мостовидних протезів з опорою на імплантати дозволяє зберегти кістку і запобігти втрату прикусу і провалювання обличчя.

Повна втрата зубів призводить до дуже швидкої атрофії кістки, зміщення м’язів, западанню губи і утворення зморшок. Також неминучі проблеми з травним трактом, покольку повноцінне пережовування стає неможливим. У такому випадку повний знімний протез призведе до втрати підтримки щік і губ, буде тиснути на ясна і кістку, деформуючи їх. Знімні або мостовидні протези з опорою на імпланти стануть порятунком і збережуть гребінь, не дадуть обличчу «провалитися».

Recommended Posts