Жувальна гумка була винайдена ще більш ніж 100 років тому американцем Вільямом Cемпл. Мода на жувальні гумки завоювала світ після Другої Світової війни, в СРСР їх стали масово завозити в 1970-і рр..

На сьогодні тільки в США продається більше ста видів жувальних гумок. Жителі Америки витрачають на покупку жуйок щорічно близько 2 млрд дол. А один американець вживає понад 300 жувальних гумок на рік.

Телебачення свідчить, що жувальна гумка має чудодійні властивості — робить міцнішими зубну емаль, запобігає виникненню зубного каменю, усуває неприємний запах з рота, приводить в норму кислотно-лужний баланс в порожнині рота та інші сприятливі якості. Насправді все це суцільна неправда. А якщо жуйка ще і містить цукор, то вона буде тільки сприяти розмноженню бактерій у роті, які й стають причинами і нехорошого дихання, і карієсу та ін.

Жувальна гумка може приносити користь, але тільки якщо її жувати перші 5-10 хвилин після їжі. Тоді посилюється секреція шлункового соку, поліпшується травлення і частково очищається порожнина рота. Хоча для останнього застосовувати зубну щітку набагато краще.

Тривале і часте жування жуйки може перерости в звичку, і викликати гастрит та інші проблеми. Також надмірне жування може розхитати пломби, зубні коронки, імпланти. А якщо при жуванні жуйки ще й курити, це подвійна шкода. Тоді канцерогени тютюнового диму разом зі слиною потрапляють у шлунок.

Для людини, що страждає на гастрит, шкода від жувальної гумки може бути суттєвою, так як вона сприяє активному виділенню шлункового соку.

Також жування може перенапружувати жувальні м’язи, що може навіть призвести до змін форми нижньої частини обличчя, до розвитку бруксизму. Від тертя зубів стирається емаль, а вона не відновлюється. Зростає і загроза карієсу. Так що піклуйтеся про здоров’я своїх зубів і не довіряйте сліпо рекламам.

Recommended Posts