Кожній людині дан свій колір зубної емалі, але йому властиво змінюватися протягом життя під впливом різних факторів. Розглянемо ж їх докладніше.

1) Хромогенні речовини.

Колір зубної емалі може змінитися внаслідок вживання продуктів чи напоїв, що викликають фарбування зубів. Любителі кави, чаю, червоного вина, курці найбільш схильні до змін тону зубів. У найважчих випадках колір зубної емалі набуває коричневий або оранжевий відтінок. Фарбування відбувається через те, що пігментуючі речовини продуктів і напоїв, затримуються в слях емалі. Такими продуктами як вишня, чорниця, журавлина також не варто зловживати занадто часто.

2) Лікарські засоби.

Ряд лікарських засобів, таких як фтор і тетрацикліновий ряд антибіотиків можуть викликати прояв плям на зубній емалі. Особливо ризик їх виникнення підвищений в період формування емалі. Тому дітям до 8 років і вагітним жінкам заборонені препарати, що порушують мінералізацію зубної емалі.

Надлишок фтору в організмі може викликати флюороз, який проявляється у вигляді дрібних меловідних плям, а часом проявляються і великі плями з ерозіруванням емалі.

3) Вікове фарбування зубів.

З віком емаль зубів у людини зазвичай темнішає. Це відбувається через процеси стоншування емалі, коли крізь емаль починає проглядатися більш темний за своєю природою дентин.

4) Генетичні чинники.

Колір зубної емалі даний нам від народження, також як і природна товщина емалі у кожного свій. Але крім цього, ряд уроджених станів, наприклад вроджена гіпоплазія і гіпербілірубінемія також впливають на колір зубної емалі.

5) Неякісна гігієна порожнини рота і карієс.

Якщо у Вас немає звички регулярно чистити зуби, це призведе до появи пігментних плям на зубах. Також з часом можуть стати сіруватими зуби, позбавлені нервів.

6) Професійні шкідливості.

Темно-коричневі плями на емалі можуть бути результатом тривалого контакту з такими металами як марганець, залізо, нікель.

7) Травми зубів.

Колір зубної емалі може змінитися відразу після отримання травми.

Recommended Posts