Тріщини в емалі зуба — це досить поширена проблема, на яку, на жаль, часом люди не звертають уваги. А буває, що людина може навіть не підозрювати, що ці самі тріщини у нього взагалі присутні. А між тим тріщини в емалі можуть викликати зовсім неприємні захворювання в порожнині рота.
Тріщини в емалі зуба бувають горизонтальні, вертикальні і косі. Вертикальні мікротріщини, як правило, не небезпечні й просто можуть бути неестетично. Тріщини в емалі зуба інших типів можуть мати властивість розростатися і тоді допомоги стоматолога не уникнути.
Якщо в зубі одночасно є і пломба і мікротріщини, то візит до лікаря обов’язковий. А якщо таким зубам ще й властива підвищена чутливість емалі, то найвірогідніше тут має місце прогресуючий карієс або пародонтит.
Тріщини в емалі зуба з’являються найчастіше з наступних причин:
- вживання їжі, сильно різної по температурі, наприклад, морозиво з гарячою кавою;
- вживання газованої води і соків цитрусових;
- звичка гризти насіннячка, горіхи, льодяники, а також тверді предмети: олівці, ручки та ін.;
- чистка зубів виключно відбілюючими зубними пастами;
- погана гігієна порожнини рота;
- куріння. Взимку це особливо шкідливо внаслідок контрасту темпаратур повітря і гарячого диму сигарет;
- травми внаслідок падінь, забитих місць щелепи і т.п.
Лікування тріщин в емалі зуба
Ремінералізуючі процедури — допомагають зміцнити емаль, збагатити її фтором, фосфором і кальцієм. Після таких процедур тріщини в емалі зуба закриваються спеціальними композитами: світлотверднучим лаком, наприклад. Такий лак має в своєму складі зміцнюючі компоненти, а також несе естетичну функцію, закриваючи дефекти. Єдине, про що слід пам’ятати, це що такий лак треба оновлювати 1-2 рази на рік.
В особливо важких випадках і великих тріщинах, стоматологи можуть призначити установку вінірів. Вініри — це тонкі пластинки з кераміки, ними покривають зовнішню частину зуба, роблячи їх привабливими.