Неправильний прикус у дітей завжди проблема батьків. Саме вони у відповідальності за своїх чад, адже всі хочуть бачити у своєї дитини здорові, красиві й рівні зуби. Викривлення прикусу може почати розвиватися ще в дитинстві. Тому всім батькам потрібно знати причини розвитку неправильного прикусу, щоб їм запобігти.
Патологічний неправильний прикус найчастіше у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні. Так відбувається тому що новонароджені діти мають більш маленьку нижню щелепу, ніж верхню. Вирівнюються вони на першому році життя. Цьому сприяє природне вигодовування, коли малюк при ссанні висуває нижню щелепу. А при використанні пляшечки дитина просто ковтає молоко з великої дірки на сосці, не докладаючи зусиль. І щелепи не вирівнюються. Тому потрібно купити в аптеці спеціальну соску на пляшечку з невеликим отвором, щоб молочко не лилося просто йому в рот.
Також дуже важливо положення головки малюка під час вигодовування. Наприклад, закидання голівки небажано, тримайте його в такій позі, в якій годували б грудьми.
Під час перехідного періоду від рідкої до твердої їжі, як правило, дитина неохоче починає вживати тверду, і переважання рідкої в раціоні не сприяє розвитку жувального апарату. Годуйте дітей і твердою їжею, щоб вони звикали працювати щелепами. Нехай краще втомиться від жування, ніж потім матиме слабкі м’язи.
Зсув щелепи також може статися через звички спати в одній позі, підкладати руку під щоку, чи низько опускати голову на груди. Слідкуйте за тим, щоб малюк міняв пози, перевертайте його самостійно. Подушка повинна бути плоскою і невисокою.
Неправильна постава дуже часто поєднується з кривизною зубів. Терміни прорізування зубів також впливають на прикус. Вони можуть бути порушені через брак в організмі життєво важливих мінеральних речовин, таких як кальцій, фтор.
Тривале смоктання соски, смоктання пальця, прікусивання губи можуть спричинити за собою подальшу необхідність у виправленні прикусу. У такому випадку зуби відсуваються на товщину пальця, і в результаті цього з’являється помітна щілина між зубами — діастема. Так що потрібно рятувати малюків від шкідливих звичок. А відучувати від соски треба з 9 місяців.
Якщо у дитини є проблеми з аденоїдами, у нього постійно закладений ніс, і він змушений дихати ротом, то виникає характерний аденоїдний тип обличчя. Це відбувається через порушення росту лицьового черепа, що в свою чергу може призвести і до неправильного прикусу. Тому всі запальні процеси в порожнині носа і горла повинні лікуватися, а хворі аденоїди краще видалити ще в дитинстві.
Якщо неправильний прикус все ж таки присутній, не варто зволікати, звертайтеся в Стоматологічний центр в Дніпрі KatanDent. Наші ортодонти допоможуть виправити прикус як дитині, так і дорослій людині.