Перикороніт — це запалення м’яких тканин ясен, що оточують зуб, який ще прорізується. При цьому ясна виглядають опухлими і зараженими.

Перикороніт часто зустрічається, коли прорізуються зуби мудрості, при цьому зуб залишається частково непрорізавшимся. Зуби мудрості у більшості людей ростуть в старшому підлітковому віці та після двадцяти років.

Причини перікороніта

Перикороніт яскраво проявляється, коли зуб ще не до кінця прорізався. Це місце ідеальне для життєдіяльності бактерій, які й провокують інфекцію. При цьому залишки їжі та зубний наліт легко проникають під тканину ясен навколо зуба, викликаючи роздратування. А важкий перикороніт може навіть перейти на щоку і шию.

Симптоми перікороніта

  • Болі в області зуба;
  • Пухлина ясен;
  • Пухлина лімфатичних вузлів;
  • Нехороший присмак у роті;
  • Болі при відкритті рота.

Діагностика перікороніта

Діагностику перікорніта проводить стоматолог. Захворювання можна виявити при візуальному огляді, а також за допомогою рентгенологічного дослідження. Знімки допоможуть побачити точне розташування зубів мудрості.

Лікування перікороніта

Якщо перикороніт обмежився тільки областю зуба, призначаються полоскання рота теплою солоною водою. І стежте, щоб залишки їжі не застрявали під яснами.

При важкому перикороніті з пухлиною і сильними болями, потрібно негайно йти до лікаря. Призначається лікування антибіотиками, а також прописуються болезаспокійливі засоби.

В крайньому випадку вдаються до хірургічного втручання — видалення наросту на яснах або видалення зуба мудрості. Операція проводиться під контролем щелепно-лицьового хірурга.

Recommended Posts